Pocketbook 615 Basic Lux

Hmotnost: 0,5 kg
Záruka: 24 měsíců
Kód položky: 88_KID000138
Dostupnost: Skladem
Cena bez DPH: 1 892,-
Cena s DPH: 2 289,-
Koupit (ks):
 
Úvěrová kalkulačka

Další z kategorie "Čtečky knih"

Strana: 1     1/3

Parametry
3DoID Ano
Kategorie produktu Čtečka knih

Popis

PocketBook Basic Lux patří mezi levné kvalitní čtečky elektronických knih. Je vhodná pro čtenáře, kteří:
  • hledají kvalitní čtečku knížek s co nejmenší cenou

  • chtějí čtečku s českým menu a bohatou podporou formátů

  • hledají druhou levnější čtečku do rodiny nebo pro děti

  • požadují nasvícený displejDisplejDisplej používá technologii elektronického inkoustu, konkrétně nejnovější panel E-Ink Carta. Díky tomu je zážitek ze čtení na PocketBook Basic 3 velmi podobný čtení z tištěné knihy. Jako byste četli přímo z papíru. Čtení je tak přirozené a nenamáhá oči jako např. při čtení z tabletů a jiných zařízení s LCD displejem, neboť použitý displej nevyzařuje žádné světlo, je zcela pasivní. E-Ink Carta je nejvíce kontrastní displej na světě, takže v tomto ohledu dostanete to nejlepší možné na trhu. Čtečka nemá dotykový displej, ale má integrované nasvícení displeje, které lze regulovat a také zcela vypnout - podle potřeby a preferencích uživatele. Rozlišení je už HD, tedy pěkných 1024x758. Není to špička, ale rozhodně neurazí, běžný uživatel bude spokojen.Displej u PocketBooku Basic Lux 615 má 6” úhlopříčku (15,24 cm), což je ideální velikost na čtení beletrie a souvislejších textů. Zároveň to dovoluje zachovat čtečku kompaktní a dobře přenosnou.Rozměry, konstrukce, ovládací prvkyPocketBook Basic Lux je průměrně velká čtečka e-knih, která má velké ovládací prvky. Proto se dobře drží a ovládá.

Přesné rozměry jsou 174,4 ? 114,6 ? 8,3 mm a hmotnost činí jen 170g. Patří tedy spíše k těm lehčím, což je příjemné zejména při dlouhotrvajícím čtení.Čtečka je vyrobena z plastu. Zadní strana je vždy černá a má mírný film proti klouzání z rukou. Barva přední strany je hnědá s mírným efektem metalízy.

Basic Lux se ovládá přes hardwarové tlačítka, jak již padlo, nemá dotykový displej. Dvě velká tlačítka jsou pod displejem vpravo a vlevo, slouží primárně pro otáčení stránek. Uprostřed pod displejem je kruhový čtyř-směrný volič, který má uprostřed velký potvrzovací střed.

Menu čtečky je v češtině i slovenštině, logika ovládaní je velmi dobrá, čtečka se tak bude dobře ovládat komukoliv - dítěti i starší osobě, včetně osob neholdující technice.Čtení a podpora formátůČtečky elektronických knih od výrobce PocketBook jsou známé svou podporou formátů. Ani model Basic 615 není výjimkou.

Podporuje nejrozšířenější formát ePub (i verze s DRM ochranou) a PDF.

Kompletní seznam podporovaných formátů inzerovaný výrobcem: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Všechny uvedené formáty zvládne bez konverze - stačí soubor nahrát do vnitřní paměti čtečky. Krom toho mám vyzkoušeno, že čtečky PocketBook zvládají i formát PDB.Otáčení stránek zvládá poměrně svižné, lze zvolit, kdy bude probíhat invertování displeje. Doporučuji využít volbu po desíti otočení.Při čtení běžných ebook formátů jde samozřejmě měnit velikost písma, měnit font, řez písma, atd. Ve čtečce je nahráno mnoho fontů od výrobce, další si můžete jednoduše nahrát z počítače. Ručně lze zvolit orientaci displeje, číst můžete nejen na výšku, ale také na šířku.

U PDF lze využít několik režimů (lupa, sloupce) včetně režimu Znovu, kde se aktivuje tzv. PDF reflow - čtečka umí text u PDF zvětšit tak, aby řádky nepřetékaly mimo obrazovku.Další výbava a funkceČtečka e-knih PocketBook Basic Lux nabízí také několik aplikací a her: prohlížeč webových stránek, kalkulačku, kalendář a hodiny, šachy, prohlížeč fotografií, hry Klondike, Scrible a Sudoku.

Basic Lux stejně jako ostatní ebook čtečky od PocketBooku vyniká mezi ostatními čtečkami na trhu možností personifikace, lze měnit např. obrázek při vypnutí čtečky, měnit funkci jednotlivých hardwarových tlačítek, apod.

Čtečka nevyžaduje registraci, je kompletně bez reklam.Alternativy k ebook čtečce PocketBook Basic LuxAmazon Kindle 8 Touch - Pocketbook má novější (kontrastnější) displej, rozlišení je stejné. Čtečka od Amazonu nabídne vyšší výdrž baterie na jedno nabití, podporu ekosystému od Amazonu (např. možnost zasílání periodik) a dotykový displej (bez tlačítek, což může být pro někoho nevýhoda). Další výhody jsou na straně čtečky od PocketBooku: české a slovenské menu, je bez reklam, bohatá podpora formátů včetně dobré práce s PDF, možnost rozšíření paměti microSD kartou, česká podpora a servis, mnohem větší možnosti přizpůsobení a nastavení.

Proč nakupovat u nás:
  1. Jsme e-shop působící na trhu od roku 2007
  2. Vaše zboží bezpečně doručíme komfortní dopravou HDS
  3. Možnost osobního odběru zboží na 7 místech v ČR
  4. Doprava zdarma u více jak 10 000 vybraných produktů
  5. Prodáváme zboží výhradně od oficiálních distributorů pro ČR
  6. Nákup na výhodné splátky u společnosti HomeCredit

Místo pro Vaši reklamu: 

Odběr novinek
Editace, odhlášení